FAQ

Ano. Vyhotovení znaleckého posudku je práce soudních znalců a my vám rádi pomůžeme.

Ano. Naši soudní znalci pracují po celé České republice, ale také v zahraničí (například v Rakousku). Rádi vám vystavíme znalecký posudek kdekoliv.

V 95 % vám znalecký posudek pomůže. Stoprocentní ale není nic a v případě pochybnosti naši soudní znalci posudek neudělají a férově vám to řeknou. Nemá cenu zvyšovat vaši finanční újmu. V případě soudního řízení ale dopředu nevíme, jak se bude řízení vyvíjet. Můžeme ale slíbit a zaručit 100% možnou pomoc z naší strany.

Ano. Standardní doba, kterou potřebují naši soudní znalci na vypracování znaleckého posudku, jsou 2-3 dny. U složitějších posudků si soudní znalci s vámi jasnou dobu dodání dohodnou předem.

Ano. Nejsme komerční firma (hranaté razítko), ale soudní znalci s certifikací (kulaté razítko se státním znakem), znalecký posudek tedy bude pro tyto instituce adekvátní.

Ano. Jiná možnost než znalecký posudek neexistuje. Na základě znaleckého posudku v 50 % případů pojišťovny doplatí rozdíl ceny ihned, v 50 % je nutný soudní spor, pro který je znalecký posudek nutný. Bez něho žádný advokát soud patrně nevyhraje.

Jsme schopni vám kromě samotného znaleckého posudku zajistit full servis ve spolupráci s renomovanou právní kanceláří.

Zajisté. V tomto případě doporučujeme vypracovat znalecký posudek a určit stav majetku k danému datu. Tímto krokem se ušetříte spoustu problémů, a rozvodové řízení je pak ve většíně případů mnohem kratší.

     Ano. Malá částka za vypracování znaleckého posudku při koupi vám ušetří velkou spoustu peněz a problémů do budoucna.

I přes veškerou snahu se prostě může něco přehlédnout, i soudní znalci jsou také jen lidé. Z toho důvodu jsme pojištěni na částku 10 000 000 Kč, kdy v případě pochybení řeší problém pojišťovna.

Aktuality

Kvalitní znalecký posudek musí splňovat všechny standardní náležitosti posudku a stanovovat hodnotu oceňovaného majetku podle požadavků zákona či soudu. Znalecký posudek je zákona jakési odborné dílo, které předkládá soudní znalec nebo znalecký ústav. U tohoto dokumentu nemusí vždy jít o stanovení hodnoty, ale i využití odborné způsobilosti daného znalce. Součástí znaleckého posudku je i znalecká doložka, která jasně identifikuje soudního znalce, popisuje jeho oprávnění a eviduje číslo znaleckého posudku či znalecké zprávy, které jsou evidovány ve znaleckém deníku.

 ... více

Řešíte problém a potřebujete vypracovat znalecký posudek, ale nevíte jak postupovat? Prvním krokem k úspěšnému vyřešení vaše problému je zvednout telefon a zavolat nám. My vám vše důležité a potřebné k vypracování znaleckého posudku sdělíme. Pokud ale přece jen chcete být připraveni ještě předtím, a spolupráci tak  urychlit, postupujte podle následujících kroků. Využít služeb soudních znalců není nic složitého.

 ... více

Českým autem roku 2014 se stala Mazda 6
V pražském Top Hotelu slavnostně sečetly novinářské hlasy ankety Auto roku 2014 v České republice. Vítězem se stala Mazda 6, na druhém místě skončila Škoda Octavia a pomyslný bronz si odnáší Mercedes-Benz S.  
Mazda 6 Wagon
Mazda 6 Wagon


Mazda 6 získala od poroty 274 bodů, Škoda Octavia 243 bodů a Mercedes Benz S skončil s 205 body.

Anketu pořádají dohromady Klub motoristických novinářů a Klub motoristických publicistů ve spolupráci se Svazem dovozců automobilů a Sdružením automobilového průmyslu.

Pětici finalistů vybrala novinářská porota ze 37 nových modelů. O nejvyšší post bojovaly Jaguar F-Type, Mazda 6, Mercedes-Benz S, Peugeot 308 a Škoda Octavia.

Souběžně, stejně jako v minulých letech, hlasovala také veřejnost v pěti kategoriích: městské vozy, nižší střední třída, střední a vyšší střední třída, sportovní vozy, terénní a velkoprostorové vozy. 

 ... více

Kdo platí daň a jak je vysoká?

Kdo daň platí

Daň z příjmů platí dvě skupiny osob a podle toho, do jaké skupiny patří, jsou také zdaňovány jejich příjmy. První skupinu tvoří tzv. rezidenti. Jsou to občané s trvalým bydlištěm na území ČR, popřípadě občané, kteří se v ČR „obvykle“ zdržují (alespoň 183 dnů v roce). Ti podléhají dani z příjmů svými celosvětovými příjmy. Druhá skupina se označuje jako tzv. nerezidenti. Sem patří občané, kteří podmínky rezidentury nesplňují. Navíc sem patří občané, kteří v ČR bydliště nemají, ale zdržují se obvykle v ČR pouze za účelem studia nebo léčení. Ti odvádějí daň pouze z příjmů dosažených na území ČR.

Jak vysoká je daň

Daň z příjmů fyzických osob je ve výši 15 %.

 

 ... více

Chloubou každé zahrady je venkovní bazén
Venkovní bazén tvoří dominantu každé zahrady. Při jeho realizaci je však třeba vedle klíčových vlastností a technických parametrů dbát také na povrch, který umístíme do jeho okolí. Ideální povrch by měl být nejen estetický, ale i funkční, a to zejména po stránce odolnosti, bezpečnosti a snadné údržby.

Všeobecně platí, že plochy kolem bazénů by měly být pevné a stabilní. Typ povrchu, který na ně bude aplikován, již ovšem závisí výhradně na vkusu každého z nás. Vybírat můžeme v současné době z velmi široké nabídky jak přírodních, tak umělých materiálů. Při výběru konkrétního typu hraje nejdůležitější roli jeho struktura, na základě níž lze do budoucna usuzovat, zda bude povrch praktický, bezpečný a snadno čistitelný.

 ... více

ZNALECKÉ POSUDKY vystavujeme na základě:

činnosti soudních znalců dle zák. č. 36/1967 Sb., o znalcích a tlumočnících a vyhl. č. 37/1967 Sb., kterou se provádí zák. č. 36/1967 Sb., živnostenských listů pro činnost technických poradců, finančních, organizačních a ekonomických poradců, autorizačních oprávnění

Na činnost vystavování znaleckých posudků jsme pojištěni.

Pobočka ZNALECKÉ POSUDKY BRNO

K sídlišti 778/8
Brno 643 00

+420 608 050 001

info@znalci-posudky.cz